Galerija


Vanduo ir Žemė – tai gyvybė. Todėl šios dienos minimos greta viena kitos.

Kovo 20 d. minima Pasaulinė žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Kovo 22 dieną visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė vandens diena.

1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20 – 21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

Žemės dienos minėjimas – ne tik graži šventė ir tikrojo pavasario pradžia. Ši diena  mums visiems primena, kad Žemei reikia mūsų ir jai padėti galime visi kartu.

Vandens dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Tokią dieną paminėti tikrai reikia, nes vanduo – žmogaus gyvybės šaltinis. Žmogus be maisto gali išgyventi kelis mėnesius, be vandens — vos keletą dienų. Taigi vanduo — mūsų gyvybė, mūsų energija, mūsų sveikata!  

2017 m. kovo 22 d. įvyko  ,,Protų mūšis“, skirtas Pasaulinėms žemės ir vandens dienoms paminėti. Protų mūšyje dalyvavo IV gimnazijos klasės mokinių, mokytojų ir jungtinė komandos. Visos komandos su užsidegimu atsakinėjo į klausimus. Nugalėtojais tapo IV gimnazijos klasės mokinių komanda. Visos komandos buvo apdovanotos Centro direktoriaus diplomais ir saldžiosiomis dovanėlėmis.

Renginį organizavo gamtos mokslų ir kūno kultūros būrelio mokytojai.

The gallery was not found!

Kovo 20 – 26 d. „Vaikų linija“ kviečia dalyvauti aštunti metai vyksiančioje nacionalinėje „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“.

Visą savaitę Centro mokiniai ir mokytojai kviečiami kurti plakatą, kuriame pasidalintų savo mintimis apie patyčias, aiškiai parodydami savo nepritarimą šiam reiškiniui. Pertraukų metu mokiniai ir mokytojai kviečiami į skaityklą pasivaržyti draugiškose šaškių varžybose. Integruotų pamokų metu visą savaitę bus diskutuojama apie saugų bendravimą elektroninėje erdvėje, kaip užkirsti kelią patyčioms ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų, kad visi galėtų jaustis saugūs savo aplinkoje.


    1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma, kad atstatomas 1940 m. svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė.

    Minint 27 – ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines,  kovo 10 dieną mūsų  centras kartu su kitomis Lietuvos švietimo institucijomis dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Gyvasis tautos žiedas“. Šios iniciatyvos tikslas – skatinti jaunimo pilietinį aktyvumą, domėjimąsi savo šalies istorija, patraukliai ir žaismingai paminint vieną svarbiausių mūsų valstybės istorinių datų. Centro bendruomenės nariai – mokiniai ir mokytojai buvo apsirengę Lietuvos valstybinės vėliavos spalvomis – raudona, žalia, geltona. Buvo giedamas Lietuvos himnas, iš skirtingų spalvų drabužiais apsirengusių dalyvių buvo suformuota žiedo formos kompozicija. Su mokiniais vyko diskusija, kuo svarbi Kovo 11 – oji. Jie išsakė, kaip tai supranta, samprotavo, ką reiškia laisvė ir demokratija.

The gallery was not found!