Galerija

Edukacinė – pažintinė ekskursija  Marijampolės  apskrities VPK

  Gegužės 4 d. suaugusiųjų mokymo centro mokiniai lankėsi Marijampolės apskrities vyriausiame policijos komisariate.

   Marijampolės apskrities VPK bendruomenės pareigūnė Akvilė Klimavičiūtė supažindino su komisariato struktūra, policijos pertvarka, veikla bei funkcijomis. Ji kalbėjo apie policininkų darbo kasdienybę, apie keliamus reikalavimus policijos pareigūnams. Mokiniai apžiūrėjo komisariato patalpas, pažeidėjų sulaikymo kameras, kai kurie nepabūgo užeiti į jų vidų, apžiūrėjo operatyvaus valdymo poskyryje esančius monitorius, kuriuose matomas mieste esančių ir filmuojamų kamerų teikiamas vaizdas.

  Pareigūnė supažindino su policijos pareigūno profesijos įgijimo galimybėmis, mokymo programomis.  Taip pat kvietė mokinius aktyviai jungtis į visuomenei naudingą veiklą, dalyvauti savarankiškoje veikloje, kuri duotų naudą jų tolimesniam apsisprendimui renkantis profesiją.

                                             Direktoriaus pavaduotoja ugdymui   Eglė Košubienė

                                             Geografijos mokytoja metodininkė   Rima Jančiauskienė


    Balandžio 28 d. centre lankėsi jaunimo iš Marijampolės ir Vilkaviškio savivaldybių grupė, kuri dalyvauja Marijampolės darbo biržos finansuojamame projekte „Atrask save“. Jie susipažino su centru ir mokymosi galimybėmis.

        Analogiškos grupės taip pat centre lankysis gegužės 10 ir 19 dienomis.


  Būtina mokytis saugiai elgtis


      Balandžio 25 dieną Marijampolės kultūros centre atidaryta Suaugusiųjų mokymo centro abituriento Nerijaus Monsevičiaus paroda „Laikas keisti(s)“. Darbų autorius įamžino žmones, nusipelniusius ir garsinančius Suvalkijos kraštą. Parodoje dalyvavo N. Monsevičiaus artimieji, draugai, Marijampolės suaugusiųjų mokymo centro direktorius, pavaduotoja, auklėtoja bei mokytojai.  Šio talentingo žmogaus gabumus pastebėjo ir parodą surengti padėjo lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Virginija Tabarienė.

Darbai bus eksponuojami balandžio 25-29 d. Kviečiame aplankyti parodą.


        „Smurtas – reiškinys, tapęs daugelio žmonių kasdienybe. Kaip reikėtų elgtis tiems, kurie jį patiria , ir tiems, kurie tampa jo liudininkais?“-į šiuos ir panašius klausimus ieškota atsakymų balandžio 24 dieną centre vykusioje paskaitoje, kurią skaitė  Marijampolės bendruomenės pareigūnė Edita Ežerskienė.  Ji pademonstravo keletą vaizdo klipų smurto tema ir įtraukė centro bendruomenės narius- mokinius ir mokytojus- į diskusiją apie šį neigiamą visuomenės gyvenimo reiškinį. Pareigūnė  ragino susirinkusiuosius būti pilietiškais ir nelikti abejingiems svetimam skausmui, paaiškino, kur reikėtų kreiptis, norint pranešti apie matytus smurto atvejus. Lektorė pakvietė diskusijos dalyvius tapti policijos pagalbininkais-savanoriais ir akcentavo, kad savanoriauti gali ne tik jaunimas, bet ir brandaus amžiaus piliečiai. Paskaitoje dalyvavę centro bendruomenės žmonės liko sudominti pasiūlymu, kai kurie, jai   pasibaigus, liko pasikalbėti su pareigūne apie šios veiklos galimybes.

       Marijampolės bendruomenės pareigūnės Editos Ežerskienės paskaita yra vienas iš centre vykdomų smurto ir patyčių programos plano renginių.  

    Susitikimą su policijos pareigūne organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Elena Sabaliauskienė ir geografijos mokytoja metodininkė Rima Jančiauskienė.    


   


      Balandžio 7-ąją minima Pasaulinė sveikatos diena. Daugelis mūsų yra ne tik girdėję posakį „Sveikata – brangiausias turtas“, bet ir įsitikinę jo teisingumu. Šios dienos paminėjimą Pasaulinė sveikatos organizacija inicijuoja jau nuo 1950 metų.

     Mūsų Centras kiekvienais metais taip pat prisideda prie minėtos iniciatyvos. Balandžio 7 d. centre vyko sveikatingumo diena, kurios metu direktoriaus pavaduotoja ūkiui Daiva Malinauskienė susirinkusiems centro bendruomenės nariams kalbėjo apie sveikatos saugojimo būtinumą ir svarbą, o kūno kultūros mokytojas Romas Kulbokas pravedė sportinius užsiėmimus.


„Ką tau kalba geometrinės figūros“

    Tiksliųjų mokslų savaitės metu informacinių technologijų mokytojos su mokiniais kūrė piešinius iš geometrinių figūrų. Mokinių darbai buvo publikuojami stende.