Galerija


 

 

Kovo 19-23 d. centre skelbiama „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“

     Kviečiame kiekvieną mūsų nepritarti patyčioms ir jas stabdyti! Šia „Veiksmo savaite BE PATYČIŲ“ skatiname centro bendruomenės narius nelikti abejingiems patyčioms ir pasirinkti tą pusę, kuri rodo nepritarimą patyčioms, palaiko ir draugiškai bendrauja su patyčias patiriančiais žmonėmis ir taip stabdo patyčių paplitimą


     Vykdant sveikos gyvensenos prevencinę programą,  2018 m. kovo 12 d. centre  vyko teorinis – praktinis užsiėmimas, skirtas  sveikatos stiprinimui, savistabai, savo sveikatos būklės įvertinimui. Trys Marijampolės  Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai moderniais prietaisais tikrino mokinių  ir darbuotojų sveikatos būklę, asmeniškai konsultavo. Ši priemonė sulaukė didelio centro bendruomenės narių susidomėjimo. 


     

Akcija „Savaitė be patyčių“

    Kovo 14-20 dienomis „Vaikų linija“ jau septintą kartą inicijuoja „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2016“, kviesdama visus įvertinti, kas nuveikta ir ką dar būtina padaryti, kad vaikai, galėtų užaugti be patyčių. Centras palaiko šią iniciatyvą ir kasmet prisideda renginiais ir akcijomis, kad patyčių mūsų šalyje būtų mažiau.

    „Labai daug vaikų ir paauglių kasdien vis dar kenčia patyčias – tai yra mūsų, suaugusiųjų, atsakomybė. Vadinasi, mes nepadarėme visko, ką turėtume, kad patyčios liautųsi ir žmonės nebekentėtų,- pradedama renginį pasakė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Elena Sabaliauskienė. Ji papasakojo, kad centre vyko akcija, kurios metu buvo skatinama tolerancija, draugiškumas bei pagarba vienas kitam. Visą savaitę buvo kalbama apie patyčias bei būdus, kaip jų išvengti.  Skaitykloje buvo pristatyta paroda ,,Tyčiotis negalima, draugaukim“, mokiniai su dailės mokytoja parengė plakatą ,,Mes prieš patyčias“, klasių auklėtojai kalbėjo su mokiniais apie patyčių formas, ypač agresiją, priekabiavimą ir aptarė būdus, kaip to išvengti. Centro psichologė Sonata Babarskienė apibendrino tyrimus, vykdytus PN ir mūsų centre. Mokiniams buvo pateiktos įvairios psichologinės situacijos, kurias reikėjo aptarti ir pakomentuoti, kaip reiktų elgtis tokiais atvejais.

   Apibendrindama visus nuveiktus darbus, pavaduotoja Elena Sabaliauskienė pastebėjo, kad prevencinė veikla su patyčiomis neapsiriboja vien šios savaitės renginiais, kad šį darbą, sutelktomis jėgomis, reikia dirbti kasdien, sistemingai.


      Šiaurietiško ėjimo entuziastė, Irena Maurienė iš Vilkaviškio kvietė susiburti ir paminėti Kovo 11-ąją signataro J. Basanavičiaus gimtinėje-muziejuje. Į muziejų, esantį Vilkaviškio rajone, Ožkabalių kaime, švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą sugužėjo žmonės iš visos Lietuvos, dalyvavo ir  Suaugusiųjų  mokymo centro mokiniai su mokytoja Virginija Tabariene.

    Muziejuje programos būta daug ir įvairios. Kovo 11-osios dalyviai turėjo galimybę susipažinti su kauniečio N. Moncevičiaus personaline paroda „Laikas Tėviškėje“. Joje eksponuojami Lietuvos Signatarų ir prezidentų portretai. Parodos autoriaus tėvas Leonas Moncevičius sūnaus pieštą J. Basanavičiaus portretą padovanojo muziejui.

     Sugiedojus Tautišką giesmę, prasidėjo 16 km žygis. Jį pradėjo šauliai. Kartais užtenka kelių tvirtų ir balsingų jaunų žmonių, kad laukuose nuskambėtų priminimas, jog Kovo 11-osios keliu einame jau 28 metus.

    Žygiaiviai aplankė Tautinio atgimimo ąžuolyną, užkopė į vieną gražiausių Suvalkijos piliakalnių Piliakalniuose, klaidžiojo po Bartninkų bažnyčios griuvėsius, grožėjosi įspūdingomis kalvomis ir kloniais. Entuziazmo netrūko – žygis tęsėsi keturias valandas, o grįžusiųjų laukė laužas, skanūs pietūs, gilių kava bei suvalkietiškos dovanos.

     Šventės organizatoriai akcentavo, jog „privalome būti vieningi, privalome švęsti ir džiaugtis“, kad „galime tokias šventes švęsti pavieniui, bet, be abejo, kartu daug smagiau“.


 

Jeigu žodžiai yra žmonių kūnai,

tai dar daugiau jie yra žmonių sielos.

Aš girdžiu tave kalbant ir galiu pasakyti, kas tu esi.

Žodžiai, kaip ir daiktai, –

atšimpa ir nusinešioja.

Juos reikia galąsti,

o prieš ištariant dulkes nušluostyt.

Tad kalbėkime tik dideliais

ir labai švariais žodžiais.

(Justinas Marcinkevičius)

           2018 m. vasario 21 –ąją dieną buvo minima tarptautinė gimtosios kalbos diena. Ta proga ir mūsų Centre vyko viktorina „Ar pažįstate lietuvių kalbą“, kurios metu galėjome pamąstyti, ką mums reiškia gimtoji – lietuvių – kalba. Anot Just. Marcinkevičiaus, „derėtų neužmiršti, kad kalba turi daug rankų – priglausti, atleisti, paguosti, apglėbti, sutaikinti, sujungti… Baisu, kada šitos rankos lieka tuščios, kada ta pačia kalba kalbantys nesusikalba.“ Viktorinos metu mokiniai ir mokytojai, susibūrę į komandas, pabendravo, pašmaikštavo apie lietuvių kalbos subtilybes. Viktorinos laimėtojai buvo apdovanoti. „Puoselėkime savo gimtąją lietuvių kalbą, budėkime prie mūsų kalbos slenksčio ir jauskim atsakomybę už ją“,- apibendrindama viktorinos rezultatus kalbėjo viktorinos vedėja,  lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Skaistė Kraptavičienė