Galerija

 

      Gegužės 18 d. centre vyko tradicinis renginys, skirtas Pasaulinei sveikatos dienai paminėti „Sveikatos stiprinimas netradicinių priemonių pagalba“.                                                                                                                               Gausiai susirinkę centro bendruomenės nariai išklausė kūno kultūros mokytojo  Romo Kulbokos patarimus mitybos, poilsio ir streso valdymo klausimais. Dalyviai praktiškai atliko kvėpavimo ir tempimo pratimus. Vėliau visi žaidė vikrumą ir koordinaciją gerinančius žaidimus su žiedais, kamuoliais, stalo teniso raketėmis.  Demonstruojant ir atliekant įvairius pratimus buvo siekiama populiarinti įvairias mankštas, atsižvelgiant į skirtingų amžiaus grupių asmenų fizinio aktyvumo poreikius.

The gallery was not found!

Birželio 14- oji –  Gedulo ir vilties diena.

    1941 m. birželio 14 d. buvo pradėti masiniai lietuvių trėmimai. Lietuviai ištisomis šeimomis buvo tremiami į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą, už poliarinio rato. Per savaitę iš Lietuvos išvežta 17500 Lietuvos piliečių. Iki šiol tiksliai nenustatyta tikslaus ištremtųjų ir žuvusiųjų pakeliui į tremtį skaičiaus.  Birželio 14 – tąją dieną  prie  paminklo tremčiai atminti rinkosi marijampoliečiai. Mūsų Centro  bendruomenės nariai taip pat  dalyvavo šioje gražioje pilietinėje iniciatyvoje. Klausėmės literatūrinės – muzikinės kompozicijos „Viltis išlieka gyva“,    prisiminėme mūsų šalies istoriją ir pagerbėme buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones. Uždegėme žvakeles prie paminklo tremčiai atminti. Birželio 14-oji – ne tik tautos gedulo, bet ir vilties diena. Viltis teikė tremtiniams ir politiniams kaliniams jėgų ir tvirtybės. Jie sugrįžo – gyvi ir mirę, kad atgultų amžino poilsio savo gimtinėje. Sugrįždami jie parsinešė ir gyvenimo kelyje jiems švietusią viltį, kuria galime pasidalinti ir mes.

The gallery was not found!

     Birželio 8 d. Centre vyko gamtos mokslų projektinė diena, kurios metu aplankėme Buktos gamtinį  pažintinį taką.                                                                                                                                                            Buktos gamtinis pažintinis takas įrengtas Buktos girininkijoje, Želsvos botaniniame – zoologiniame draustinyje, Žuvinto biosferos rezervato teritorijoje. Take yra 2 trasos: ilgosios trasos ilgis – 1,7 km, trumposios trasos ilgis – 1,3 km. Susipažinimui su gamta yra įrengtos 7 informacinės lentelės: šviesą geriantis miškas, išskirtinė miško sala, miškas upelio slėnyje, gūdusis miškas, ąžuolas milžinas, senoji liepa ir skanėstas kevale.

     Mes ėjome ilgąja trasa, kurioje pamatėme saugomas miškų buveines, augalų ir gyvūnų rūšis, artimiau pažinome mišką.

Gamtos mokslų ir technologijų metodinė grupė

The gallery was not found!

 


    Paskutinio skambučio šventė – simbolinis slenkstis, įsimintina vieno etapo pabaiga ir kito pradžia. Ji asocijuojasi su laisve ir kartu – didesne atsakomybe už savo pasirinkimą ir sprendimus. Tikiu, kad mūsų Centras suteikė Jums ne tik naudingų žinių, bet ir svarbių gyvenimo, bendradarbiavimo, pilietiškumo pamokų, savarankiškos drąsos siekti užsibrėžto tikslo.

    Mieli abiturientai, kuo nuoširdžiausiai linkiu Jums didelės sėkmės laikant egzaminus, renkantis tolesnį kelią, įgyvendinant savo svajones! Tegul šis išbandymas būna sėkmės tramplinu į ateitį!

     Dėkoju visiems Jūsų kantriems mokytojams, nuolat Jus drąsinusiems, tarusiems geranoriškus žodžius, atsakingai vedusiems į savarankišką gyvenimą!

     Nuoširdžiai linkiu tolimesniame gyvenimo kelyje pasiekti kuo daugiau laimėjimų, kuo lengviau išspręsti kilusius sunkumus, siekti užsibrėžtų tikslų ir juos sėkmingai įgyvendinti bei, žinoma, džiaugtis kiekviena diena! Sėkmės likusiuose egzaminuose!

              Centro direktorius    Arūnas Kiulkis

     Linkiu Jums didelės sėkmės laikant brandos egzaminus, pasitikėjimo savimi. Turėdami visas galimybes rinktis, pasirinkite Lietuvą, Iš praeities semkitė tvirtybės, tikėjimo šviesia ateitimi. Tapkite tuo, kuo svajojate. O svarbiausia – būkite kūrybingais, laimingais, atsakingais Lietuvos piliečiais.

               Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Elena Sabaliauskienė

Greitai bėgo laikas, užmaršty palikdamas metus. Vienus…

Kitus… Jis nusineša auksaspalvius rudenis, spindinčias žiemas,

kvepiančius pavasarius, nerūpestingas vasaras. Bėgote

ir Jūs. Bėgote į gyvenimą. Skubėjote tekini, tarsi kieno

vejami. Ir staiga -skambutis!

PASKUTINIS…..

Neskubėkite! Stabtelkite! Juk tik dabar prasidės tikrasis skubėjimas…

Tegul Jums pakanka LAIKO viskam…

drąsai, juokui, skausmui,

šypsenai,

nuovargiui, prisiminimams…

Tegul užtenka laiko VISKAM!

          IV M klasės auklėtoja  Rimantė Šeškevičienė

Kurkite savo istoriją. Mąstykite kitaip. Būkite sąmoningi. Ir sąžiningi sau !!!

          Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja  Virginija Tabarienė

 

Mieli, abiturientai,

          Sveikiname jus- jaunatviškai brandžius, džiugius, sulaukusius tradicinio PASKUTINIO SKAMBUČIO ŠVENTĖS !

            Dabar, kai visa gamta šaukte šaukia žydėti, mylėti, gyventi ilgai, linksmai ir prasmingai, mes JUMS, mieli abiturientai, linkime sukurti savo pasaulį kaip meilės lauką. Tada prasmingi bus Jūsų darbai, ilgi ir gražūs bus Jūsų keliai, turtingas bus Jūsų buvimas čia, šioje žemėje, ir viskas bus Jums bus didžiausia dovana. Viskas: nuo rasos lašo iki žvaigždės, nuo laukų ramunės iki aukščiausiojo lemties.

            Sukaupkite jėgas, turėkite sveiko optimizmo ir garbingai siekite savo svajonių išsipildymo.

            Linkime Jums tvirtybės ir sėkmės.

III  A klasės mokiniai ir jų auklėtoja Aušra Denutienė

   

The gallery was not found!